Škola pod povećalom

Ne smije se nikada ponoviti

 

Žute zvijezde za najmlađe žrtve

Profesori iz cijele Hrvatske imali su priliku pogledati rezultate projekta u koji su uključeni učenici i profesorice naše škole te sudjelovati u stručnom usavršavanju.

Projekcija filma “Plamen”

Međunarodni dan sjećanja na žrtve holokausta redovito se obilježava u našoj školi. U tom je tjednu naš grad bio domaćinom državnog skupa Poučavanje i učenje o holokaustu i sprečavanju zločina protiv čovječnosti, a dio aktivnosti zbio se i u našoj školi. Profesori iz cijele Hrvatske imali su priliku pogledati rezultate projekta u koji su uključeni učenici naše škole, a vode ga profesorice Danijela Zekušić, Andrea Sertić, Andrijana Nemet-Kosijer, Božana Kljaić i Marina Cvijić. Sudionici su pogledali film „Plamen“ koji obrađuje bogat kulturni život Židova u Slavonskom Brodu prije Drugog svjetskog rata te židovske blagdane, dio ih je sudjelovao na radionici „Djeca u holokaustu“, a ugostili smo i profesora Ivana Iliševića iz OŠ „Đuro Pilar“  koji je prikazao film koji donosi i vrlo potresno svjedočanstvo o teškim ratnim vremenima. Tom je prigodom u školi postavljena i tematska izložba koja svjedoči o prošlim vremenima. Sudionici skupa posjetili su i Spomen područje Jasenovac gdje su također održana stručna predavanja. Poruka je ovoga skupa da moramo učiti iz grešaka koje se ne smiju nikada ponoviti.

Marija Tomislava Matijević

Foto: Ana Gajger, Silvije Damičević, A. Nemet-Kosijer

LEAVE A RESPONSE

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *

*

code